Polskie Taxi Londyn - Blog- Polskie Taxi Londyn - Polskie Taxi Londyn| Transport na Lotniska Londyn-Luton Stansted

Przejdź do treści

Menu główne:

Polskie Taxi Londyn

Opublikowany przez w Polskie Taxi Londyn ·
Tags: polskietaxilondynnalotniskolondyn

Polskie Taxi w Londynie.

Od mniej więcej 2007 roku Polacy zaczęli rejestrować swoje biznesy minicabowe niedokońca słusznie nazywane taxi.

Zrozumieć na czym stoimy.

By zrozumieć gdzie jesteśmy z naszymi polskimi biznesami taksówkowymi, należy wpierw małe wytłumaczenie różnic wynikających z legislacji w Wielkiej Brytanii, a dotyczących właśnie biznesów typu ‘taxi’, czy ‘private hire’.

W Wielkiej Brytani są dwa typy licencji związanych z rynkiem przewozu osób:

Hackney Carriage Licence (Taxi)- pozwala ona na zabieranie ludzi z ulicy, bez uprzedniej rezerwacji podróży- machasz ręką, taksówka cię zabiera na miejsce, płacisz tyle ile wskazuje ‘taxi meter’-taksometr po kursie.
Private Hire Licence (Minicab, Chauffeur, MiniBus, Coach)- usługę należy najpierw zarezerwować u licencjonowanego operatora na przykład telefonicznie. Cena ustalana z góry najczęściej za odległość, dystans. Brak ‘taxi meter’ w samochodzie (jest wręcz zabroniony). Kierowcy nie mogą legalnie zabrać cię z ulicy, jeżeli nie zarezerwowałeś samochodu wcześniej u operatora (w biurze, lub telefonicznie).
Tak więc Polskie Taxi w Londynie, nie jest typową taksówką. Jest raczej czymś na kształt Przewozu Osób- tak jak w Warszawie Grosik, w Krakowie Icar itd.


Jak wygląda tak polska taksówka?

Przykładowe autoWidać więc, że Polacy prą do przodu, zdobywają licencje i walczą ostro z Hindusami, Pakistyńczykami i Afgańczykami. Na ile ta walka ma sens i jakie przyniesie korzyści samym walczącym tego nie wiemy. Na pewno przynosi korzyść Polakom mogącym zamówić już dzisiaj bezpieczne licencjonowane Polskie Taxi na lotnisko ze świadomością, że kierowca będzie mówił w tym samym języku- po Polsku, będzie miły i weźmie połowę tego co biorą duże korporacje taksówkowe za podobny kurs.

Napisał: Romuald Talar
Do kierowców z licencją PCO i operatorów Private Hire

Opublikowany przez w Polskie Taxi Londyn ·
Tags: Taxilondynpolskiminicab

Jeżeli jesteś kierowcą z licencją typu Private Hire (PCO) lub jesteś operatorem ( Mini Cab) możesz zamieścić za darmo twoją opinię,ofertę,  w polu "komentarze" na dole poszczególnego artykułu.
Zastrzegamy sobie
też, prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyn.

Do klientów polskich firm taksówkowych i przewozowych w Londynie.
Jeżeli jesteś niezadowolony z obsługi którejś z firm, zastanów się dwa razy zanim opublikujesz swoje słowa w internecie. Spróbuj wyjaśnić wszystko bezpośrednio z tą firmą. Internet nie jest najlepszym miejscem na załatwienie porachunków, pisanie roszczeń, czy zgłaszanie pretensji. Pisząc o swoim jednostokowym przypadku możesz na długo podniszczyć dobre imię firmy której coś po prostu nie wyszło, może nawet nie z jej winy.

Jeżeli jednak wierzysz, że masz coś do opowiedzenia co pomoże innym w podjęciu decyzji podziel się swoją opinią i daj radę innym, ale pamiętaj by wytłumaczyć, dlaczego uważasz tak a nie inaczej.

Rekomendacje.
Rekomendacje typu ‘firma X jest najlepsza’, bez podania wyjaśnienia- będą usuwane.

Odradzanie.
Pisanie komentarzy typu ‘odradzam firmę X, lub ‘trzymajcie się z dala od firmy x- to złodzieje’ nie wnosi nic do rozmowy poza złymi emocjami. Jeżeli chcesz komuś przylać, bo cię zawiódł opisz dokładnie swój przypadek, czy napisz dlaczego uważasz, że TWOIM zdaniem należy kogoś omijać, czy się wystrzegać.

Recenzje.
Jeżeli chciałbyś kogoś polecić jak najbardziej zrobić to w komentarzu poniżej, ALE po uprzedniej rejestracji. Dlaczego? Ponieważ bez elementu rejestracji pracownik jednej firmy mógłby wystawić setki pochlebnych opinii sobie i dziesiątki nie-pochlebnych opini swojej konkurencji. Rejestracja jest automatyczna i polega na kliknięciu w link, który przychodzi na Wasz adres email. Wychodzimy z założenia, że ktoś kto poświęca minutę na rejestrację, ma do powiedzenia coś czego warto posłuchać. W przeciwieństwie do anonimowych spamerów, którzy już raz zalali nam stronę setkami komentarzy.
Czy mamy jakieś Polskie Taxi Londyn/London, czy też nie?

Opublikowany przez w Polskie Taxi Londyn ·
Tags: PolskietaxiLondyn

W związku z coraz większą liczbą osób prywatnych i firm reklamujących swoje usługi na terenie Londynu jako usługi typu TAXI (ie. Hackney Carriage Licensed taxis aka. black cabs) będziemy starać się w miarę możliwości przedstawić listę podmiotów (tj. operatorów), którzy faktycznie posiadają licencję typu Private Hire nadaną przez Public Carriage Office, PCO (Urząd Transportu Publicznego) w Londynie , będący już w tym momencie częścią TfL- Travel for London i znajdującym się bezpośrednio pod rządami burmistrzem Londynu.

Co oferują Polskie Taxi w Londynie?

Najczęściej oferują przejazdy z punktu A do B. Profesjonalne firmy dysponuj
ą samochodami typu sedan, kombi,MPV5, czy minibusy. Należy zwrócić uwagę czy auto ma pozwol które Najczęściej przewóz osób wiąże się z transferami z Londynu na Lotnisko Gatwick, Heathrow, Stansted lub Luton.
Szukaj na stronie:
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego