luton bus
Londyn Transport na Lotnisko,  Lotnisko Londyn Luton,  Polskie Taxi Londyn

TRANSPORT Z LOTNISKA LUTON DO LONDYNU

Lotnisko Londyn Luton. Jest doskonale znane wśród Polaków dlatego, że działa tam firma Wizzair, świadcząca połączenia Polska-Luton, nawet kilka razu dziennie. Lotnisko jest oddalone od centrum Londynu około 50 km, dlatego czasami może wydać się dziwne, że w nazwie lotniska jest słowo London. Samo miasto Luton poza lotniskiem, niema za wiele wspólnego z Londynem. Luton liczy ponad 200 tys. mieszkańców i jest położone na północ od Londynu. Można tam dojechać, jadąc autostradą M1.

Często wśród pasażerów przybywających do Londynu pada pytanie: Jak mogę dojechać z Lotniska Luton do centrum Londynu? Poniżej postaram się odpowiedzieć na to pytanie. 

Jest kilka opcji transportu, pierwsza najtańsza to autobus, który odchodzi spod samego terminalu. Jest kilka firm, które warto wyszczególnić: National Express, GreenLine nr 757, easyBus czy Terravision. Nie będę tu szczegółowo pisał o cenach i rozkładach jazdy, proponuje wpisać w wyszukiwarce Google daną firmę, tam znajdziecie państwo link do strony danej firmy. Średni czas przejazdu to od 1 godziny do 1h30 min, w zależności od pory dnia i warunków na drodze. Koszt- kilkanaście funtów.

Kolejna drugą opcją jest kolej. Tutaj niestety jest mały problem, ponieważ pociąg nie odchodzi bezpośrednio z terminalu, tylko trzeba przejechać 3 mile autobusem na stacje. Połączenia autobusu są bardzo regularne (co 10 min) koszt to £ 2.40. Bilet na pociąg ze stacji Luton do centrum Londynu można kupić na stronie poniżej: www.thetrainline.com/train-times/luton-to-london .  Koszt– około 20 funtów, czas przejazdu około 40 min.

Kolejny transport z Lotniska Luton do Londynu to Taxi. Tutaj są dwa rodzaje firm. Jedna to klasyczne taxi z tzw. kogutem na dachu a drugie to firmy nazywane Minicab albo private hire ( np.Uber), czyli po polsku przewóz osób. Oczywiście w internecie znajdziecie państwo wiele firm, lecz nie wszystkie są godne polecenia. Czasami można znaleźć indywidualnych kierowców reklamujących się na różnych portalach, oferujących niższą cenę, tylko że taka usługa jest nielegalna w Anglii. Wszystkie rezerwacje powinne być zarejestrowane przez operatora. Można to zrobić telefonicznie, online lub aplikacje. Na koniec trzeba sobie odpowiedzieć czy wybieramy przypadkowego kierowcę i oszczędzamy kilka funtów, czy podróżujemy wygodnie bez stresu, korzystając z licencjonowanej firmy. 

Możemy śmiało polecić Polską firmę TAXI, która od wielu lat zajmuje się transportem z Lotniska Luton,Stansted- do Londynu. Firma TipTop posiada profesjonalny system rezerwacji online, bogatą flotę aut oraz konkurencyjne ceny. Średni kosz taxi to 50 funtów, za zwykle auto 4-osobowe. Czas przejazdu około 1 godziny. Możliwość płatności kartą w aucie lub przy rezerwacji online. Rachunek dla firmy to nie problem. Linki poniżej, zapraszamy:

logo tiptop

Strona główna Polskie Taxi Londyn:  www.polskietaxilondyn.pl

Rezerwacja Online (dostępny język Polski):   www.reservation.tiptopminicabs.co.uk

Jeden komentarz