taxi londyn
Polskie Firmy Londyn,  Polskie Taxi Londyn

POLSKIE TAXI LONDYN

Polskie Taxi w Londynie.

Od roku mniej więcej 2008, Polacy zaczęli rejestrować swoje biznesy MINICAB często nazywane potocznie TAXI.  Na ogół Polacy przyjeżdżający do Londynu nie odróżniają tych dwóch pojęć. 

By zrozumieć o co tu chodzi z naszymi polskimi biznesami taksówkowymi, należy się najpierw małe wytłumaczenie różnic wynikających z legislacji w Wielkiej Brytanii, a dotyczących właśnie biznesów typu ‘taxi’, a ‘private hire ( minicab). 

W Wielkiej Brytanii są dwa typy licencji związanych z rynkiem przewozu osób:

Hackney Carriage Licence (Taxi)- pozwala ona na zabieranie ludzi z ulicy, bez uprzedniej rezerwacji podróży- machasz ręką, taksówka cię zabiera na miejsce, płacisz tyle ile wskazuje ‘taxi meter’-taksometr po kursie, czyli takie klasyczne wszystkim znane TAXI. 

foto minicab londyn

Private Hire Licence- mogą obejmować usługi transportowe typu: Minicab, Chauffeur, MiniBus, – usługę transportu należy najpierw zarezerwować u licencjonowanego operatora na przykład telefonicznie, online,czy ostatnio popularne przez aplikacje ( uber).  Cena ustalana jest z góry, brane tu są pod uwagę takie czynniki jak odległość, rodzaj auta, czasem pora dnia.  Nie używa sie tu tzw.- ‘taxi meter’ w samochodzie. Kierowcy nie mogą legalnie zabrać cię z ulicy, jeżeli nie zarezerwowałeś samochodu wcześniej u operatora. Wymagany wcześniejszy booking. 
Tak więc większość firm reklamujących się jako Polskie Taxi Londyn, nie jest typową, klasyczną taksówką, jest raczej czymś na kształt Przewozu Osób. 

Jak wygląda tak polska taksówka w Londynie? 

Widać więc, że Polacy prą do przodu, zdobywają licencje i walczą ostro o prace rywalizując na lokalnym rynku z Hindusami, Pakistańczykami i Afgańczykami. Na ile ta walka ma sens i jakie przyniesie korzyści samym walczącym tego nie wiemy. Na pewno przynosi korzyść Polakom mogącym zamówić już dzisiaj bezpieczne licencjonowane Polskie Taxi na Lotnisko ze świadomością, że kierowca będzie mówił w tym samym języku- po polsku, będzie miły i weźmie sporo mniej niż angielskie duże korporacje taksówkowe za podobny kurs.